Recenzje perfum

Bohoboco, Geranium Balsamic Note Edp

Tym razem pachnidło złożone z bardzo ciekawych nut m.in. jagód jałowca czy liści laurowych. Lubię poznawać zapachy, które już po przeczytaniu piramidy sprawiają, że koniecznie chcę je poznać. Recenzja poniżej.

Geranium Balsamic Note to perfumy, które otwierają się w sposób ziołowy i lekko leczniczy. Osobiście nie jestem zwolenniczką aptecznych klimatów, lecz tutaj akord ten fajnie wzbogacono liściastymi tonami oraz współczesnym geranium, przez co szpital nam nie grozi 🙂 . Bardzo spodobało mi się zgrabne przejście do serca woni, które najpierw nieco wyhamowuje ziołowość, po czym klaruje świeży i zielony bukiet na drzewnej bazie z wibrującą nieśmiale kadzidlaną wetywerią. Świetnie zbalansowano i połączono ziołowo-leczniczy chłód z cedrową bazą serwując lekki, ale jednak wyraźny zapach z charakterem.

W tym momencie perfumy kończą swoją ewolucję i trwają w tej aromatycznej, wonnej postaci do wygaśnięcia. Dodatkowo poszczególne etapy przeplata iglasty niuans, który wnosi do kompozycji leśną aurę. Jakby ktoś celowo dodał szczyptę wilgotnego, ziemistego runa pełnego świeżych, sosnowych igieł.

Liczyłam na balsamiczność i żywicę. Owszem, zapach jest w jakiś sposób surowy, lecz jednak został zdominowany przez drzewno-zielone tony, które wybrzmiewają bardziej męsko aniżeli damsko. Gdyby aromat nieco ocieplono, wówczas byłaby szansa na damski target 🙂 .

Perfumy są bliskoskórne, ale jednocześnie zauważalne. Nie zabijają otoczenia, ale nienachalnie manifestują swoją obecność. Co do trwałości to radzę testy na sobie, bo na męskiej skórze utrzymywały się zdecydowanie dłużej (ok. 5 h ), niż na kobiecej.

Podsumowanie

Tak naprawdę Bohoboco połączyło dwa światy: zblendowano nuty o retro wydźwięku z popularnymi akordami w taki sposób, że zapach dobrze wypadnie zarówno u seniora jak i u jego wnuczka 🙂 . Granica wciąż jest cienka, ale Geranium Balsamic Note podjęło wyzwanie i dało radę 🙂 .

Specyfikacja zapachowa:
Kategoria: orientalno-drzewna
– Nuta głowy: jagody jałowca i liść laurowy
– Nuta serca: geranium, figowiec i cedr
– Nuta bazy: cedr, żywice, balsam egipski i wetyweria.

Twórca:
Michał Gilbert Lach

Rok powstania: 
2016

Pojemności:
50 ml

Trwałość:
Dobra – 5 h na skórze, ubrania podobnie

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz wyrazić swoje zdanie? Skomentuj!x