Zara Vepeur Blanche
Recenzje perfum

Zara Vapeur Blanche – recenzja

Zara Vapeur Blanche kusi ciekawą piramidą. Osobiście nie jestem fanką eukaliptusa, ale! Zawsze daję perfumom szansę, ponieważ mogę trafić na olfaktoryczne olśnienie 😉 . To co my tu mamy? Zapraszam do moich wrażeń 🙂 .

Pachnący „zen”

Ależ otwarcie! Uuuhh pierwsze minuty faktycznie mają w sobie taki mentolowy powiew rześkości, ale nie jest to absolutnie Amol, czy olejek do aromaterapii. Raczej namiastka inhalacji w akceptowalnej wersji. Dla mnie to plus, ponieważ typowy eukaliptus od zawsze kojarzy mi się z jedynie katarem 😉 . Nuty głowy szybko uciekają i serce perfum ukazuje wytrawne akordy drzewne ( jakby świeża kora ) , zielonkawe oraz subtelnie miętowe na czystej, piżmowej bazie. Nie ukrywam, iż to połączenie jest dość ciekawe i efekt końcowy jest intrygujący. Z jednej strony zapach jest jakby chłodny, ale z drugiej kryje takie nieoczywiste ciepło. Po części nosząc Zara Vapeur Blanche czuję się jakbym wyszła dopiero co z sauny w jakimś ekskluzywnym spa. Ponadto momentami woń zahacza o medytacyjny vibe… wellness na pełnej 🙂 .

Opinia i parametry

Według mnie te perfumy poprzez nieszablonowe zestawienie nut budzą sprzeczne emocje. Mamy tu srogi eukaliptus z cedrem na miękkiej, piżmowej bazie . Rezultat jest taki, że zapach jest zimno-błogi w jednym. Osobiście nie mogę się zdecydować czy bardziej czuję tu łaźnię parową na buddyjskim zboczu, czy jednak energetyzujący, szorstki olejek z minimalnym nawiązaniem do lat 90… . Unikalności kompozycji nie można odmówić. Niby jest to unisex, a w zasadzie napewno jest, aczkolwiek mnie przerastają aż tak stanowcze brzmienia.

Zara Vapeur Banche trzyma się ciała mocno – 7 h bez problemu. Ubrania również.

Zara Vepeur Blanche

Podsumowanie

I kolejny klejnot od Zary. Bukiet jest krótki, zwięzły i na temat. Tu nie ma miejsca na ściemę. Aromat jest znakomicie skonstruowany i ma prosty przekaz. Dla mnie to wysokiej klasy spa oraz duchowe doznanie ze śladowym tchnieniem dawnych lat.  Zapach jest czysty, świeży i uniklany w swojej prostocie. Totalnie rekomenduje! Szczególnie męskiej części publiczności 🙂 .

Specyfikacja zapachowa

Link do fragrantica:
Fragrantica Zara Vapeur Blanche

Kategoria
Aromatyczna

Nuty
Głowy: eukaliptus
Serca: cedr
Bazy: piżmo

Twórca:
Olivia Giacobetti

Rok powstania: 
2023

Pojemności:
100 ml

Trwałość:
Bardzo dobra – ok. 7 h na ciele, ubrania tak samo

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz wyrazić swoje zdanie? Skomentuj!x