Zara Vibrant Cities Stunningly Venice
Recenzje perfum

Zara Vibrant Cities Stunningly Venice – Zara x Jo Malone – recenzja

Przyszedł czas na Wenecję. Po przeczytaniu nut na fragrantice kompletnie inaczej wyobrażałam sobie aromat Zara Vibrant Cities Stunningly Venice. A co ostatecznie z tego wyszło? Zapraszam.

Włoska klapa…

Początek to dla mnie kopia Jo Malone Balckberry & Bay, czyli surowa czarna porzeczka w naturalnym jej wydaniu. Po kilkunastu sekundach zapach robi się zielony i lekko podmokły, ale wciąż z cierpkimi owocami leśnymi na czele. Jakby ktoś skosił wokół krzaków z czerwono-czarnymi owocami trawę pełną koniczyn. Obecna tu zieloność to tylko epizod, po którym porzeczki zaczynają wpadać w lekko mydlane tony i w takiej postaci trwają już do końca ( nawiązanie do Amethyst Lalique). Mirry nie uraczyłam… .

Opinia i parametry

Trochę szkoda, że nie pociągnięto początkowej, realistycznej wariacji porzeczki. Nadanie jej mydlanego charakteru sprawiło, że zapach zaczął mi przypominać po prostu ekskluzywną, pieniącą się kostkę do mycia ciała, albo żel pod prysznic. Nie jest źle, ale osobiście najbardziej z całej tej wycieczki do Wenecji podoba mi się pierwszy etap rozwoju woni. Fajnie też zaszalano z zielonymi niuansami, ale cała reszta jest już w moim odczuciu zbyt wtórna i pospolita.

Parametry nie szaleją. Projekcja bliskoskórna, a trwałość dochodzi do maksymalnie 3 godzin, więc bez ponownej aplikacji, a nawet i dwóch w ciągu dnia się nie obejdzie.

Podsumowanie

Zara Vibrant Cities Stunningly Venice pachnie ładnie i przyjemnie… i to tyle. Nie porywa, nie zapada w pamięci i ma kiepską trwałość. Zabrakło mi tu elementu zaskoczenia, pazura lub czegokolwiek, co by sprawiło, że zapach stałby się atrakcyjny. Pospolita porzeczka raczej pretenduje do miana mgiełki do ciała lub balsamu aniżeli perfum. Podsumowując: w moim odczuciu Wenecja nie jest na tyle oszałamiająca, aby zdecydować się na flakon.

Specyfikacja zapachowa:

Kategoria:
Aromatyczno – owocowa

Nuty:
Bergamotka, czerwone jagody i mirra.

Twórca:
Jo Malone

Rok powstania: 
2021

Pojemności:
10 ml (roll on) i 40 ml oraz 75 ml

Trwałość:
Słaba – 2-3 h na skórze

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz wyrazić swoje zdanie? Skomentuj!x