Zara Vibrant Cities Gracefully Madrid
Recenzje perfum

Zara Vibrant Cities Gracefully Madrid – Zara x Jo Malone – recenzja

Życie jak w Madrycie… . Jak pachnie stolica Hiszpanii? Osobiście stawiałam na zapach świeży i tym razem się nie pomyliłam, ale Zara Vibrant Cities Gracefully Madrid przeszedł sam siebie 😛 . Zapraszam!

Łazienka na wysoki połysk

Pierwszy psik i już wiem co to jest. To znaczy wiem, czym się potencjalnie mogła Zara inspirować, ale podobieństwo jest tak duże, że raczej odebrałam Gracefully Madrid za klona drogiej i niszowej marki. Mowa o Aqua Celestia Maison Francis Kurkdjiana. Wstęp gryzie i wierci w nosie. Jest bardzo intensywnie rześki, ale niestety tak samo jak u Kurkdjiana, tak tutaj całokształt pachnie mi mocno toaletowo 🙁 . Aqua Celestia totalnie mnie odrzuciła i w Madrycie mam powtórkę z rozrywki. Zapach wpada w świeżo-zielone akordy wydezynfekowanego kibelka (wybaczcie wielbiciele!). Na mojej skórze ta potencjalna świeżość wybija tanie, cytrusowe nuty, które są dla mnie nie do przeskoczenia. Owszem, czystości perfumom nie można odmówić, ale według mojego nosa jest ona przedstawiona zbyt bezpośrednio.

Na moje szczęście bukiet z czasem łagodnieje i staje się mniej krzykliwy a bardziej stonowany i w końcu opada toaletowa aura ufff. W zasadzie to właśnie zakończenie jest najmilsze, bo ostatecznie klaruje się fajna i przestrzenna miętowo-cytrusowa świeżość w klimacie DKNY Women Energizing. Gdyby Gracefully Madrid pachniały tak od samego początku, to z pewnością bym kupiła dużą flaszkę na lato!

Opinia i parametry

Zara Vibrant Cities Gracefully Madrid to perfumy mega czyste w odbiorze, ale mocno w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rzekłabym nawet, że momentami sterylne. Jest cytrusowo, ostro i bez skrupułów.

Tak aromatyczne perfumy nie są dobrym pomysłem na zakup w ciemno, ponieważ budzą skrajne odczucia: jest albo love albo hate. W moim przypadku raczej hate, lecz bardzo dużo osób jest wręcz wniebowziętych przestrzennością woni, której ja nie uraczyłam 🙁 . Ale! O dziwo odnalazłam ją, nie na swoim, ale na męskim nadgarstku! Czyżby perfumy lepiej pracowały na męskiej skórze?… . To, że recenzowany zapach mi nie podszedł, nie znaczy, że u Was będzie tak samo, więc testy wskazane 🙂 .

Trwałość wypada kiepsko. W zasadzie po 2 godzinach nie ma śladu po aplikacji. Latem może to być plus, bo dodatkowa mgiełka zraszająca ciało w upalny dzień z pewnością odświeży ciało i umysł 🙂 .

Podsumowanie

Z Gracefully Madrid mam skomplikowaną relację. Pierwsze dwie fazy rozwoju woni mnie skutecznie odstraszają i dopiero zakończenie daje to, co wpisuje się w mój gust. Znajdziemy tu przede wszystkim aromat bardzo świeży, rześki i lekki. Jest tu sporo cytrusów i ziołowych nut, które dodatkowo podbijają wrażenie czystości. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek słodkości. Jedynie srogi wymiar cytrynowo-drzewno-zielonej petardy.

Specyfikacja zapachowa:
Kategoria: cytrusowo – aromatyczna
Nuty: pomarańcza, geranium i piżmo.

Twórca:
Jo Malone

Rok powstania: 
2021

Pojemności:
10 ml (roll on) i 40 ml oraz 75 ml

Trwałość:
Kiepska – 2 h na skórze

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz wyrazić swoje zdanie? Skomentuj!x