Soppo Sneks with Legs – recenzja
Soppo Sneks with Legs
Dziś opowiem Wam co nie co o zapachu Soppo Sneks with Legs, w którym niekwestionowaną gwiazdą programu jest lawenda. Lawenda, która wydaje mi się będzie miała mocno polaryzujący odbiór i która zamiast przenieść na zalaną słońcem, sielską prowincję funduje zapachowy rollercoaster. Gotowi?
Odświeżacz, saszetka na mole i woda kolońska z lat 70
Otwarcie jest mocne, ostre i bardzo bezpośrednie. Lawenda od razu wyskakuje z flakonu, ale nie robi tego subtelnie. Nie ma tu miękkiego, kojącego efektu świeżych gałązek roztartych w dłoniach. Jest za to lawendowy atak, który momentalnie skojarzył mi się z saszetką przeciw molom i łazienkowym sprayem, który ktoś psiknął zdecydowanie za blisko nosa.
Z czasem kompozycja trochę łagodnieje, ale nie ratuje to sytuacji. Lawenda robi się bardziej mydlana, trochę staroświecka, a nawet zahacza o męską wodę kolońską. Ponadto problemem jest chemiczno-gospodarczy cień, który mimo wszystko cały czas gdzieś siedzi z tyłu głowy. I tutaj jest właśnie pies pogrzebany… a może raczej wąż z nogami? Wiecie, jak raz mózg złapie powiązanie z odświeżaczem, to potem trudno już udawać, że jesteśmy na lawendowym polu, prawda?

Opinia i parametry
Największy problem mam z tym, że zapach zupełnie nie daje mi przyjemności. Nie otula, nie uspokaja, nie robi lawendowej magii, której można by się spodziewać. On bardziej dominuje, wierci w nosie i zostawia po sobie wrażenie produktów, które mają maskować nieprzyjemne zapachy, a nie same w sobie być pięknym pachnidłem. Jeśli lawenda kojarzy Wam się z płynem do mycia podłóg czy woreczkami na robale to obawiam się, że Sneks with Legs tylko podbije te myśli. I to nie subtelnie, raczej wjedzie z nimi na pełnej prędkości.
A jak z parametrami? Świetne! Trwałość około 7 h na ciele, ubrania podobnie, za to bukiet ciągnie za sobą giga ogon!

Podsumowanie
Soppo Sneks with Legs to perfumy, które miały być lawendową opowieścią z Narni, ale na mojej skórze skręciły w ciemną stronę mocy. Nie czuję tu naturalnej, suchej i kojącej lawendy prosto z krzaczka. Czuję natomiast coś ostrego, drażniącego i zbyt chemicznego, żeby sprawiało mi przyjemność.
Czy to są perfumy źle zrobione? Niekoniecznie. Czy mają charakter? Zdecydowanie. Czy chciałabym nimi pachnieć? Absolutnie nie.
Specyfikacja zapachowa Soppo Sneks with Legs
Fragrantica
Fragrantica Soppo Sneks with Legs
Kategoria
Aromatyczna
Nuty
Głowy: lawenda
Serca: lawenda
Baza: lawenda
Twórca:
Soppo
Rok powstania:
2026
Pojemności:
50 ml
Trwałość:
Bardzo dobra – skóra ok. 6-7 h, ubrania podobnie, znakomita projekcja


