Recenzje perfum

BeSpoke London, Salted Carmel & Water Lilies Edp

Dzisiaj czerwień w wydaniu od BeSpoke. Zapraszam na bardzo zaskakujące zestawienie kompozytów, które wypadło oryginalnie.

Zapach ma według mnie dość nietypowe i drażniące otwarcie. Mianowicie miałam nieodparte wrażenie, że wącham dosłownie skisłe i sfermentowane jabłka 😛 , lekko w klimacie octu winnego. Szczerze, byłam w pierwszym momencie przerażona 😛 . Na szczęście owocowo – zjełczały ton szybko ucieka i ponownie zaczynają dziać się bardzo ciekawe rzeczy olfaktoryczne 🙂 . Aromat lekko się wysładza i rzeczywiście czuć tu słodką słoność. Nie jest to typ Olympea Edp, ale słony karmel jak najbardziej, czyli nawiązanie do Olympea Legend. Poza tym przewija się też nuta owoców, mirabelek. Dość niekonwencjonalne i interesujące połączenie. Jakby tego było mało, całość ma niuansy laktonowe. Bardzo ciężko opisać mi Salted Carmel, bo dawno nie atakowała mnie aż taka bomba składników w perfumach. Co do deklarowanej lilii, to owszem ma ona swój udział, bo myślę, że po części jest odpowiedzialna za dość charakterystyczne, lekko kwaskowate i ostre brzmienie, które nadaje bukietowi pazura.

Niestety w początkowej fazie rozwoju, przez obecny cierpki akord bijący konkretnie po nosie można odczuć syntetyczny wydźwięk. Osobiście nie spodobało mi się to, lecz gdy kompozycja osiądzie na skórze, wówczas chemiczny ton znika i całokształt przeistacza się w miękką, słodko-słoną chmurę z mlecznym podtekstem.

Parametry całkiem dobre. Salted Carmel trzyma się ciała dobrych 5 godzin, na ubraniach natomiast siedzi praktycznie cały dzionek. Dodatkowo jest to ten typ perfum, które są ogoniaste.

Podsumowanie

Salted Carmel z pewnością nie są perfumami dla każdego. Są stanowcze, mocne i dość burzliwe. Cała armia różnych nut od początku atakuje nozdrza. Zapach zmienia się jak kameleon. Najpierw serwuje owocową pulpę, następnie słony karmel w mleku, a na końcu waniliowo-kokosową bazę. Niewątpliwie jest to nietuzinkowa propozycja jak na drogeryjną półkę.

Specyfikacja zapachowa:
Kategoria: kwiatowo – owocowa
– Nuta głowy: morela, śliwka, akcenty mleczne
– Nuta serca: lilia wodna
– Nuta bazy: wanilia, piżmo, kokos

Twórca:
BeSpoke London

Pojemności:
100 ml

Trwałość:
Średnia/dobra – skóra 5-6 godzin, ubrania cały dzień

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz wyrazić swoje zdanie? Skomentuj!x