Zara Vibrant Cities Magnificently Dubai
Recenzje perfum

Zara Vibrant Cities Magnificently Dubai – Zara x Jo Malone – recenzja

Wspaniały Dubai. Już samo miasto kojarzy mi się z przepychem i tego samego oczekuje od zapachu. Czy Zara Vibrant Cities Magnificently Dubai mnie nie zawiódł? Zapraszam.

Europejski orient

Przede wszystkim nikt mi tu kitu nie będzie wciskał, że kompozycja składa się z trzech nut, bo absolutnie się z tym nie zgadzam! Magnificently Dubai to orient express w wersji light. Bukiet jest bogaty w odbiorze i prócz głównych akordów podanych przez producenta, czyli szafranu, gałki muszkatołowej i skóry czuję także kardamon, ciężkie pomarańcze, słodki podton oudu i tytoniu oraz kadzidlany niuans. Także jak widzicie odbiór jest iście królewski i co najważniejsze, nie przytłaczający. Większość perfum z tego typu składnikami razi mocą i obezwładnia. Tutaj wszystko jest stonowane i gładko gra na skórze. Dla mnie hit.

Opinia i parametry

Co prawda zapach nie jest innowacyjny, a wręcz wtórny, to jednak urzeka orientalnym wydźwiękiem i miękkim sposobem wybrzmiewania. Na rynku jest masa podobnych pozycji, głównie w dziale męskim i unisex. Czy jest to wada? To zależy, bo mnie osobiście większość orientalnych (szczególnie typowo arabskich) pachnideł mocno przytłacza, a tutaj tego nie ma, przez co noszę Zara Vibrant Cities Magnificently Dubai z przyjemnością. Całokształt swobodnie i nie natarczywie kusi przeróżnymi nutami lawirując pomiędzy przyprawowymi akcentami i słodko-skórzanymi tonami.

Parametry bardzo dobre! Na nadgarstkach czuć zapach po 7 godzinach, a bluzka pachniała mi dnia kolejnego. Za tę cenę z pewnością jest to fenomen.

Podsumowanie

Reasumując: Dubai okazał się szczodry. Cała masa przypraw na słodkim, skórzanym tle zacnie reprezentuje Emiraty Arabskie. Perfumy cechuje przepych w kompozycji, a mimo to nie odnosi się wrażenia walki o podium przez co aromat nie odstrasza, a intryguje. Moim zdaniem jest to idealny kompromis między z jednej strony ciężkimi, arabskimi klimatami, a konkretnym zapachem na co dzień z drugiej, który nie osacza, a emanuje feerią barw olfaktorycznych w sposób zrównoważony.

Specyfikacja zapachowa

Kategoria:
Orientalno-skórzana

Nuty:
Szafran, gałka muszkatołowa i skóra.

Twórca:
Jo Malone

Rok powstania: 
2021

Pojemności:
10 ml (roll on) i 40 ml oraz 75 ml

Trwałość:
Dobra – 5/6 h na skórze, ubrania cały dzień

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz wyrazić swoje zdanie? Skomentuj!x