Recenzje perfum

Zara Jo Malone Vibrant Cities, Fashionably London Edp

Współpraca z Jo Malone trwa w Zarze w najlepsze. Dzisiejszym zapachem z linii Vibrant Cities, który testowałam w ostatnich dniach jest Fashionably London. Zapraszam!

Fashionably London to perfumy z różą na czele, która zdecydowanie wiedzie prym w kompozycji. Jest zielona i świeża z lekko pudrowym wykończeniem, które lubi wpadać w szminkowe tony, a chwilami przydusić. Ba! Nawet nawiązuje do dość znanego i drogiego zapachu marki Parfum’s de Marly, czyli Deliny! Wyraźnie przewija się tu charakterystyczny dla Deliny akcent, czyli cierpkie naręcze róż. Niestety im dalej, tym coraz bardziej doświadczam usilnego wrażenia, że całokształt stopniowo po prostu więdnie. Jakby kosz pełen róż skisł i został zakopany w wilgotnej ziemi… .

Miłośnicy nut różanych w klimacie Deliny czy Chloe, powinni być zadowoleni z tej budżetowej propozycji Zary. Bukiet w „Modnym Londynie” jest raczej płaski, lecz mimo uszczuplonej kompozycji nie pachnie tanio. Jako pachnidło na co dzień czy niedroga wersja znanych i różanych perfum sprawdzi się idealnie.

A jak z trwałością? Jak na pozycję w cenie kilkudziesięciu złotych za 100 ml nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Na ciele aromat trzyma się około 4 godzin i wymaga dodatkowej aplikacji w ciągu dnia.

Podsumowanie

Fashinably London to zapach przykurzonej róży z kwaskowatą bergamotką. Nie jest innowacyjny, ale wtórny i nawiązuje do wielu innych perfum z różą w roli głównej. Nie uraczycie tu słodkiej konfitury a pęk świeżego kwiecia, które z czasem nabiera piżmowych akcentów w klimacie XIX wiecznej damy w gorsecie na balu wiosennym. Sympatycy różanych nut z pewnością nie powinni przejść obok obojętnie 🙂 .

Specyfikacja zapachowa:
Kategoria: kwiatowo-cytrusowe
Nuty: bergamotka, róża i piżmo.

Twórca:
Jo Malone

Rok powstania: 
2021

Pojemności:
10 ml (roll on) i 40 ml oraz 75 ml

Trwałość:
Średnia – 4 h na skórze

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x